Epson C13T687400/T6874 Ink cartridge yellow 700ml for Epson SureColor SC-S 30600/50600 4C/50600 5C
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13T687400
- EAN: 8715946516714
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £155.00 |
Related Products
Description
Compatible Printers: Epson SureColor SC-S 50600 (4C HPC), Epson SureColor SC-S 30600, Epson SureColor SC-S 50600 (4C), Epson SureColor SC-S 50600 (5C), Epson SureColor SC-S 50600 (5C HPC)
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T687400 |
| Colour ink volume | 700 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | SureColor SC-S30600 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Products per pallet layer (UK) | 72 pc(s) |
| Products per pallet layer | 48 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 504 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2.49 m |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 350 mm |
| Package weight | 1.004 g |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 118 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 350 mm |
| Package weight | 1.004 g |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 118 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 336 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 2.49 m |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Products per pallet | 336 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 72 pc(s) |
| Products per pallet layer | 48 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 504 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2.49 m |
| Other features | |
| Country of origin | China |