Epson C13T543700/T5437 Ink cartridge light black 110ml for Epson Stylus Pro 9600
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13T543700
- EAN: 0700580265539 0777779773663 08 ...9773663 0801593164038 0132017707280 0617407586091 0999994046241 0804993427420 0803982833440 0999992393248 0163120653645 5054533059498 0325982558319 0151903612811 0163120822126 5051964245483 4054446064696 0778887927603 0700580346511 0823019577901 0809301947300 0801593164427 5054484059493 0634392942367 0640206687249 0151903689110 0642125261869 0640206669177 0666672773279 0778890696862 0806791965739 9018206074856 5052178105839 0010343840256 4052305037980 8411300013157 4054319109394 0103438402566 8411100212200 4053162274525 8412345613159more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £91.19 |
Related Products
Description
Compatible Printers: Epson Stylus Pro 4000, Epson Color Proofer 9600, Epson Stylus Pro 7600, Epson Stylus Pro 4000 C 8, Epson Stylus Pro 9600, Epson Stylus Pro 4000 C 4, Epson Color Proofer 7600, Epson Stylus Pro 4000 C 8 PS, Epson Stylus Pro 4000 Series
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T543700 |
| Black ink volume | 110 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Light black |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | No |
| Compatibility | Stylus Pro 7600 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Light black |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | No |
| Products per pallet layer (UK) | 300 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1800 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 130.5 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 170 mm |
| Package weight | 0.24 g |
| Width | 100 mm |
| Package width | 27 mm |
| Package height | 109 mm |
| Height | 130 mm |
| Depth | 60 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 170 mm |
| Package weight | 0.24 g |
| Package width | 27 mm |
| Package height | 109 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1800 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 130.5 cm |
| Master (outer) case width | 354 mm |
| Master (outer) case length | 554 mm |
| Master (outer) case height | 185 mm |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Products per pallet | 1800 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 300 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1800 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 130.5 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | China |