Epson C13T07B440/114 Ink bottle yellow, 6.7K pages 2300 Photos 70ml for Epson ET-8500
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C13T07B440
- EAN: 8715946687322
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
114 Yellow EcoTank Standard Capacity Ink Cartridge 70ml - C13T07B440 |
EPT07B440 | |||
|
114 ECOTANK YELLOW INK BOTTLE View on Xvantage |
CA89902 | |||
|
114 ECOTANK YELLOW INK BOTTLE View on Webshop |
C13T07B440 | |||
|
114 ECOTANK YELLOW INK BOTTLE |
C13T07B440 | |||
|
OEM Epson C13T07B440 (114) Ink Bottle Yellow 2300 Photos 70ml |
EPT07B440 | |||
|
114 - 70 ml - yellow - original - ink refill - for EcoTank ET-8500, ET-8550 |
CA89902 | |||
|
114 ECOTANK YELLOW INK BOTTLE |
C13T07B440 | |||
|
114 - gul - original - blækrefil |
299500 | |||
| Ingram Micro CS |
114 ECOTANK YELLOW INK BOTTLE |
CA89902 | |||
|
114 - yellow - original - ink refill |
STD10093340 | |||
|
114 - 70 ml - yellow - original - ink refill - for EcoTank ET-8500, ET-8550 View on InTouch |
6337456 | |||
|
114 ECOTANK YELLOW INKET-8500 ET-8600 |
EPST07B440 | |||
|
114 INK BOTTLE ECOTANK YELLOW |
EP68732 | |||
|
114 INK BOTTLE ECOTANK YELLOW |
EP68732 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 1125 hours ago | £24.22 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £20.82 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £23.74 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £19.11 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £19.45 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £20.29 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £20.81 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £11.99 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £21.07 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £24.03 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £24.97 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £26.00 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £24.90 | |
| Amazon | New | 1125 hours ago | £24.91 | |
| Amazon | New | £17.55 | ||
| Amazon | New | £34.95 | ||
| Currys Business | Epson 114 - yellow - original - ink refill | New | £15.58 |
Related Products
Description
Compatible Printers: Epson EcoTank ET-8500 Series, Epson EcoTank ET-8500, Epson EcoTank ET-8550
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Print technology | Inkjet |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | EcoTank ET-8550 EcoTank ET-8500 |
| Country of origin | Indonesia |
| Printing colours | Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Colour ink volume | 70 ml |
| Packaging data | |
| Package width | 57 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 130 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946687964 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |