Elo Touch Solutions E809321 POS system accessory POS mount Black
- Brand: Elo Touch Solutions
- Category:
- SKU: E809321
- EAN: 0843173137520
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
KIT Z20-POS-STAND FOR I-SERIES View on Xvantage |
CC98145 | |||
| Ingram Micro CS |
KIT Z20-POS-STAND FOR I-SERIES |
CC98145 | |||
|
Elo Z20 POS stand |
STD10213619 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £515.00 | ||
| Amazon | New | £515.00 |
Related Products
Description
Complete with an integrated connectivity hub, concealed cable routing and the flexibility to either flip the main display from full service to self-service or add a fixed customer facing display on the back, the Z20 POS Stand delivers elegance to the point-of-sale.
Flip the display.
Easily flip your employee facing display to provide customers with a self-service kiosk.
Conceal Your Cables
Keep your counter clean with the
integrated cable routing system.
Integrated I/O
From payment devices and scanners
to a cash drawer and printer, there is room
for everything you need at point of sale.
Single Cable Connection
Connect a secondary display with
a single USB‑C cable that provides
touch, video and power.
Create your perfect POS system.
From integrated I/O and a customer-facing display to concealed cable routing, Elo’s modular point of sale solutions can be tailored to fit any business.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS mount |
| Product colour | Black |
| Compatibility | USB-C Touchscreen Monitors 1002L – Elo P/N: E155834 and E324341 1302L – Elo P/N: E683595 and E683787 1502L – Elo P/N: E125496 |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Technical details | |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RCM, VCCI |
| Weight & dimensions | |
| Width | 194 mm |
| Depth | 169 mm |
| Height | 255 mm |
| Weight | 2.7 kg |
| Package weight | 5.8 kg |