Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
90W C power dper/inverer |
450-18143 | |||
|
90W Barrel (7.4 x 5mm) AC Adapter with UK Plug |
450-18143 | |||
| Origin Storage UK |
90W Barrel (7.4 x 5mm) AC Adapter with UK Plug |
450-18143 | |||
|
AC Adapter 19.5V 4.62A 90W includes power cable |
450-18143 | |||
|
AC Adapter 19.5V 4.62A 90W includes power cable |
450-18143 | |||
|
AC Adapter - Kit - power adapter - 90 Watt |
STD10095552 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £57.18 | ||
| Amazon | New | £49.11 | ||
| Amazon | New | £49.11 | ||
| Amazon | New | £57.18 |
Related Products
Description
The 90-Watt AC Adapter from Dell™ is specially designed to meet the power needs of your Dell™ laptop. Packed with of 90-Watt power, this adapter enables you to simultaneously operate your system and charge its battery from electrical power outlets. It comes bundled with 6 ft power cord.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | DELL |
| Output power | 90 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | - Dell Inspiron 15 5548, 17R 5721, 3721, M4110, M5110 - Dell Latitude 3460, 3470, 3560, 3570, 6430u, E5430, E5440, E5530, E5540, E6220, E6230, E6320, E6320 N-Series, E6330, E6420, E6420 ATG, E6420 N-Series, E6420 XFR, E6430, E6430 ATG, E6430S, E6510, E6520, E6520 N-Series, E6530, E7240, E7440, XT3 - Dell Vostro 2520, 2521, 3300, 3450, 3500, 3550, 3700 |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Adjustable output voltage | No |
| Output power | 90 W |
| Performance | |
| Brand compatibility | DELL |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | - Dell Inspiron 15 5548, 17R 5721, 3721, M4110, M5110 - Dell Latitude 3460, 3470, 3560, 3570, 6430u, E5430, E5440, E5530, E5540, E6220, E6230, E6320, E6320 N-Series, E6330, E6420, E6420 ATG, E6420 N-Series, E6420 XFR, E6430, E6430 ATG, E6430S, E6510, E6520, E6520 N-Series, E6530, E7240, E7440, XT3 - Dell Vostro 2520, 2521, 3300, 3450, 3500, 3550, 3700 |
| Design | |
| Cable length | 2 m |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |