Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £179.57 |
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Compatible products | - PowerEdge R330 - PowerEdge T330 - PowerEdge R230 - PowerEdge T430 - PowerEdge R730 - PowerEdge R530 - PowerEdge R430 - PowerEdge R730XD |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | Serial ATA III |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Compatible products | - PowerEdge R330 - PowerEdge T330 - PowerEdge R230 - PowerEdge T430 - PowerEdge R730 - PowerEdge R530 - PowerEdge R430 - PowerEdge R730XD |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | Serial ATA III |
| Hot-swap | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Compatible products | - PowerEdge R330 - PowerEdge T330 - PowerEdge R230 - PowerEdge T430 - PowerEdge R730 - PowerEdge R530 - PowerEdge R430 - PowerEdge R730XD |