CoreParts MMH1041/64GB memory module 8 x 8 GB DDR2 ECC
- Brand: CoreParts
- Category:
- SKU: MMH1041/64GB
- EAN: 5711045086694
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £322.08 | ||
| Amazon | New | £353.27 | ||
| Amazon | New | £362.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Green |
| Technical details | |
| Product colour | Green |
| Memory | |
| Memory layout (modules x size) | 8 x 8 GB |
| Internal memory | 64 GB |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 667 MHz |
| Internal memory type | DDR2 |
| Features | |
| Product colour | Green |
| Memory layout (modules x size) | 8 x 8 GB |
| Internal memory | 64 GB |
| Component for | PC/Server |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 667 MHz |
| Internal memory type | DDR2 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 30 mm |
| Width | 145 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 10 g |
| Package weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 20 g |