Compulocks iPad 10.2" Space Enclosure Wall Mount Black
- Brand: Compulocks
- Category:
- SKU: 102IPDSB
- EAN: 0819472022485 8436575532974
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
iPd 10.2 lck |
102IPDSB | |||
|
IPAD 10.2 SPACE ENCLOSURE BLACK View on Xvantage |
3M50803 | |||
|
iPad 10.2" Space Enclosure Wall Mount - Enclosure - for tablet - lockable - high-grade aluminium - black - screen size: 10.2" - mounting interface: 100 x 100 mm - wall-mountable - for Apple 10.2-inch iPad (7th generation, 8th generation, 9th generation) View on InTouch |
5469280 | |||
| Ingram Micro CS |
IPAD 10.2 SPACE ENCLOSURE BLACK |
3M50803 | |||
|
IPAD 10.2 SPACE ENCLOSURE BLACK |
STD10001270 |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | 1227 hours ago | £129.48 | |
| Amazon | New | 1227 hours ago | £167.60 | |
| Amazon | New | 1227 hours ago | £129.35 |
Description
As with all our iPad lock and tablet lock devices, the tablet can be continuously charged while in the enclosure and have peripheral cables plugged in while mounted.
Mount this enclosure flush to the wall or surface via the standard VESA pattern or pair it with one of the stands for additional kiosk experiences.
- Compatible Versions: iPad Mini, iPad Air, iPad, iPad Pro including iPad 10.2
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Lock type | Key |
| Compatibility | Apple iPad 10.2 (2019) |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Packaging content | |
| Mounting bracket(s) included | Yes |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| Technical details | |
| Lock type | Key |
| Compatibility | Apple iPad 10.2 (2019) |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |