Cisco CBW151AXM-E-EU Wi-Fi signal booster
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: CBW151AXM-E-EU
- EAN: 0889728424509
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Cisco Business 151AX Mesh Extender |
CBW151AXM-E-EU | |||
|
Wireless ccess Poin 1200 |
CBW151AXM-E-EU | |||
|
BUSINESS 151AX MESH EXTENDER |
CBW151AXM-E-EU | |||
|
CISCO BUSINESS 151AX MESH View on Xvantage |
CF12308 | |||
| Ingram Micro CS |
CISCO BUSINESS 151AX MESH |
CF12308 | |||
|
Cisco Business 151AX Mesh Extender |
CBW151AXM-E-EU |
Description
The 151AXM Mesh Extender extends coverage and capacity to Wi-Fi clients such as smartphones, tablets, and high-performance laptops that have integrated Wi-Fi 6 capabilities, while being backwards compatible with the previous 802.11ac Wave 1 or Wave 2 standards.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n |
| Antenna type | Internal |
| Product colour | White |
| Security algorithms | WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170.2 mm |
| Depth | 68.6 mm |
| Height | 91.5 mm |
| Weight | 291 g |
| Technical details | |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n |
| Antenna type | Internal |
| Product colour | White |