Canon Stereo Microphone DM-E100
- Brand: Canon
- Category:
- SKU: 4474C001
- EAN: 4549292164992 0013803329131
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £176.09 |
Related Products
Description
Specifications
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone sensitivity | -40 dB |
| Microphone direction type | Unidirectional |
| Type | Digital camera microphone |
| Ports & interfaces | |
| Device interface | 3.5 mm (1/8") |
| Connectivity technology | Wired |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Power source | 3.5mm jack |
| Weight & dimensions | |
| Microphone weight | 64 g |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Harmonized System (HS) code | 8518.10 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 8518.10 |