Canon SELPHY CP1300 photo printer Dye-sublimation Wi-Fi
- Brand: Canon
- Category:
- SKU: 2235C010
- EAN: 8714574653457
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £146.98 | ||
| Amazon | New | £146.99 | ||
| Amazon | New | £139.00 | ||
| Amazon | New | £147.61 |
Related Products
Description
Specifications
| Print quality | |
|---|---|
| Print technology | Dye-sublimation |
| Print technology | |
| Print technology | Dye-sublimation |
| Input capacity | |
| Paper input type | Cassette |
| Display | |
| Built-in display | Yes |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 8.13 cm (3.2") |
| Ports & interfaces | |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | No |
| USB port | Yes |
| Direct printing | Yes |
| PictBridge | Yes |
| Performance | |
| Product colour | White |
| Market positioning | Home & office |
| Card reader integrated | Yes |
| Video capability | No |
| Compatible memory cards | SD, SDHC, SDXC |
| Storage | |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | SD, SDHC, SDXC |
| Printing | |
| Print technology | Dye-sublimation |
| Features | |
| Built-in display | Yes |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 8.13 cm (3.2") |
| Product colour | White |
| Market positioning | Home & office |
| Input & output capacity | |
| Paper input type | Cassette |
| Paper handling | |
| Photo stickers | Yes |
| Network | |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | No |
| Design | |
| Built-in display | Yes |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 8.13 cm (3.2") |
| Product colour | White |
| Market positioning | Home & office |
| Video | |
| Video capability | No |
| Media types | |
| Photo stickers | Yes |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Market positioning | Home & office |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Power | |
| Power source | AC/Battery |
| Power consumption (standby) | 4 W |
| Power consumption (printing) | 60 W |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 180.6 mm |
| Depth | 63.3 mm |
| Height | 135.9 mm |
| Weight | 860 g |
| Packaging data | |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84433210 |
| Other features | |
| Video capability | No |