Canon RS-60E3 Remote Switch
- Brand: Canon
- Category:
- SKU: 2469A002
- EAN: 4960999581354 0012304555971 01 ...4555971 0102930705625 5054531082719 0971471449950 0731215343513 5053959361215 0168141449666 7608537575102 0999992473704 5054484736257 5052180490787 0803982724809 0172302679007 6461980848862 0804904213685 0151902986531 4913603133654 0617407286052 0999993656724 5054533736252 0898029705262 0999993848877 0763615733571 0082966581359 5054230608715 0999992678871 0611101452652 0163120257362 0689076182515 0829665813592 0080050420454 0069060192698 0080000446091 0874700623179 0041113954163 5704327692614more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £20.99 | ||
| Amazon | New | £25.00 |
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Interface | Wired |
| Remote control proper use | Digital camera |
| Product colour | Black |
| Compatibility | - Canon Digital Rebel XSi / XTi - Canon EOS 60D / 60Da/ Digital Rebel / Rebel XT / Rebel XTi / ELAN 7 / 7E / ELAN 7N / ELAN II / ELAN IIE / EOS IX Lite / Rebel 2000 / Rebel G / Rebel G II / Rebel T1i / Rebel T2 / Rebel T2i Body / Rebel T3 / Rebel T3i Body / Rebel T4i / Rebel TI / Rebel X / Rebel XS / Rebel XSi |
| Input type | Press buttons |
| Housing material | Plastic |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Performance | |
| Plug and Play | Yes |
| Number of devices supported | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.6 m |
| Package weight | 47 g |
| Packaging data | |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package weight | 47 g |
| Technical details | |
| Interface | Wired |
| Remote control proper use | Digital camera |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Compatibility | - Canon Digital Rebel XSi / XTi - Canon EOS 60D / 60Da/ Digital Rebel / Rebel XT / Rebel XTi / ELAN 7 / 7E / ELAN 7N / ELAN II / ELAN IIE / EOS IX Lite / Rebel 2000 / Rebel G / Rebel G II / Rebel T1i / Rebel T2 / Rebel T2i Body / Rebel T3 / Rebel T3i Body / Rebel T4i / Rebel TI / Rebel X / Rebel XS / Rebel XSi |
| Number of devices supported | 1 |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Buttons | |
| Input type | Press buttons |
| Ergonomics | |
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 0.6 m |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 0.6 m |
| System requirements | |
| USB required | No |
| Other features | |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |