Canon 0891B001/PFI-101B Ink cartridge blue 130ml for Canon IPF 5000/5100/6100
- Brand: Canon
- Category:
- SKU: 0891B001AA
- EAN: 4960999299730 4058154027332 09 ...4027332 0999993017976 0523161138516 0642125232579 0132017665320 0801593120096 5054533634930 5054484634935 5711045617362 0013803058284 5052461779488 0138030582842 0182682426207 3609740146411more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £49.95 | ||
| Amazon | New | £89.95 | ||
| Amazon | New | £106.86 | ||
| Amazon | New | £91.73 | ||
| Amazon | New | £66.86 |
Related Products
Description
Naturally, no one makes better parts and supplies for Canon products than Canon. Using genuine Canon parts and supplies is your best insurance against equipment damage, and possibly voiding your equipment warranty.
Compatible Printers: Canon imagePROGRAF IPF 6100, Canon imagePROGRAF IPF 6200, Canon imagePROGRAF IPF 5100, Canon imagePROGRAF IPF 5000
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 130 ml |
| Brand compatibility | Canon |
| Printing colours | Blue |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Compatibility | iPF5100, iPF5000, iPF6200, iPF6100 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Print cartridge volume (metric) | 130 ml |
| Technical details | |
| Printing colours | Blue |
| Print technology | Inkjet printing |
| Print cartridge volume (metric) | 130 ml |
| Colour | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print cartridge volume (metric) | 130 ml |