Adastra AS-6 mkII Black
- Brand: Adastra
- Category:
- SKU: 952.987UK
- EAN: 5015972237649
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Supported radio bands | FM, DAB |
| Display | |
| Built-in display | Yes |
| Display | TFT |
| Storage | |
| Built-in storage media | No |
| Storage media type | Not available |
| Compatible memory cards | SD |
| Card reader integrated | Yes |
| Video | |
| HD type | Not supported |
| High Dynamic Range (HDR) supported | No |
| Audio | |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 75 dB |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 0 |
| Audio (L/R) out | 1 |
| HDCP | No |
| Digital audio optical out | 0 |
| Digital audio coaxial out | 0 |
| Composite video out | 0 |
| Component video (YPbPr/YCbCr) out | 0 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Network | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Ethernet LAN | No |
| Power | |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power consumption (typical) | 15 W |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482 mm |
| Depth | 167 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 2.35 kg |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Hard drive | |
| Built-in storage media | No |
| Storage media type | Not available |
| Radio | |
| Supported radio bands | FM, DAB |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| HDCP | No |
| Ergonomics | |
| Product colour | Black |