ATEN BC36V9AH UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 36 V 9 Ah
- Brand: ATEN
- Category:
- SKU: BC36V9AH
- EAN: 4719264648182
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
UPS ery Seled Led cid |
BC36V9AH | |||
|
3x9AH,total 3cs batteries |
BC36V9AH | |||
|
Replacement Internal Battery for OL1500HV UPS |
ATE-BC36V9AH | |||
|
Aten IT BC36V9AH 3x9AH,total 3cs batteries |
ATENUPS007 | |||
|
BC36V9AH |
BC36V9AH | |||
|
- UPS battery (internal) - pack - 3 x battery - Lead Acid - 9 Ah - black View on InTouch |
8397162 |
Related Products
Description
Note: When the battery pack is not in use, please recharge it for 4 ~ 6 hours every 3 ~ 6 months.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 36 V |
| Number of batteries included | 3 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.1 kg |
| Width | 213.7 mm |
| Height | 66.6 mm |
| Depth | 257.7 mm |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |