ATEN 2-Port USB VGA KVM Switch
- Brand: ATEN
- Category:
- SKU: CS22U-AT
- EAN: 0672792398018 5055309628733 50 ...9628733 5052461626799 0523160894833 0898029628189 5054629093603 5052217087263 6727923980182 0999992833485 0132018257388 0163120794393 5054814450013 0809185307078 0797864301960 5054484128380 8944467743136 0672792389016 5053973656618 4052921379488 0644178244462 0803982761767 5055851124226 0172304249178 0791963145869 0785307929383 0999993617084 0809385156520 5054533128385more
Offer details
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £23.70 | ||
| Amazon | New | £21.48 | ||
| Amazon | New | £37.30 | ||
| Amazon | New | £27.06 | ||
| Amazon | New | £37.31 | ||
| Amazon | New | £23.22 | ||
| Amazon | New | £21.44 | ||
| Amazon | New | £12.36 | ||
| Amazon | New | £27.50 |
Related Products
Description
1x CS22U 2-Port USB Cable KVM Switch with Remote Port Selector
1x User Instructions
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Console ports | USB A, VGA (D-Sub) |
| USB connector type | USB Type-A |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 2 |
| USB hub | Yes |
| USB 2.0 Type-A hub ports quantity | 2 |
| Performance | |
| DDC2B support | Yes |
| HD type | QXGA |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | No |
| LED indicators | Yes |
| USB hub | Yes |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | No |
| LED indicators | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Power | |
| Power source | DC |
| Power consumption (typical) | 0.14 W |
| Input voltage | 5 V |
| Video | |
| HD type | QXGA |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 82.4 mm |
| Depth | 70.1 mm |
| Height | 24.6 mm |
| Weight | 302 g |
| Package width | 55 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 223 mm |
| Package weight | 400 g |
| Packaging data | |
| Package width | 55 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 223 mm |
| Package weight | 400 g |
| Packaging content | |
| Quick installation guide | Yes |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 328 mm |
| Master (outer) case length | 389 mm |
| Master (outer) case height | 330 mm |
| Master (outer) case gross weight | 8.48 kg |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case net weight | 6.04 kg |
| Harmonized System (HS) code | 85176200 |