ADDIS 516522 electric kettle 5 L 680 W Stainless steel
- Brand: ADDIS
- Category:
- SKU: 516522
- EAN: 5010303154428 5010303154435
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
Thermo Pot Drink Dispenser 5 Litre Silver 516522 DD |
16454AD |
Retail Prices
| Merchant | Product | Condition | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|
| Amazon | New | £105.49 | ||
| Amazon | New | £105.49 |
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Number of temperature settings | 3 |
| Water tank capacity | 5 L |
| Water level indicator | Yes |
| Product colour | Stainless steel |
| Ergonomics | |
| Auto power off | Yes |
| Power | |
| Auto power off | Yes |
| Power | 680 W |
| Technical details | |
| Number of temperature settings | 3 |
| Auto power off | Yes |
| Water tank capacity | 5 L |
| Water level indicator | Yes |
| Product colour | Stainless steel |
| Power | 680 W |
| Weight & dimensions | |
| Width | 302 mm |
| Depth | 233 mm |
| Height | 400 mm |